^ Do góry ^

!!! PROMOCJA !!! OKNA, DRZWI, BRAMY GARAŻOWE !!! DZWOŃ - 82 565 85 55,509 252 788, 517 316 483

10 lat firmy ANDORA

!!! PROMOCJE !!!

Było tu już osób - 16740

Rolety


Jedną z metod zabezpieczenia budynku (nie tylko przed dostępem światła) mogą być rolety i żaluzje. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą rolet i żaluzji  w naszym sklepie.

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego.

Żaluzja – osłona przeciwsłoneczna przesłaniająca wielopłaszczyznowo otwór budowlany.

Rodzaje:

  • stała - listewki (aluminium, drewno, stal) ją tworzące zamontowane są na stałe pod pewnym kątem. Montowane są na elewacji, przed balkonami lub pod pewnym kątem do elewacji jako tzw. łamacze światła.
  • pozioma zewnętrzna - złożona z listewek taśm (lamel) aluminiowych 50-100 mm montowanych w drabinkach sznurkowych, przy pomocy których można zmieniać kąt ułożenia listewek. Do podnoszenia służą najczęściej przekładnie ze sznurem bezkońcowym, przekładnie z korbą lub silniki elektryczne. Lamele prowadzone są w prowadnicach lub na naciągniętych po bokach linkach.
  • pozioma (wenecka) - złożona z listewek drewnianych, taśm (lamelek) metalowych 16, 25, 35 mm, 50 mm lub z PCW montowanych w drabinkach sznurkowych, przy pomocy których można zmieniać kąt ułożenia listewek. Do podnoszenia służą przeplecione przez otworki w lamelkach linki lub tasiemki. Napęd podnoszenia stanowią bezpośrednio pociągane linki (sznurki), przekładnie z łańcuszkiem koralikowym lub silnik elektryczny.
  • pionowa (vertikal) - złożona z pionowo zawieszonych tekstylnych pasów, taśm PCW lub aluminium, szer. 127 mm, 89 mm lub 50 mm. W szynie u góry znajduje się mechanizm pozwalający na zsuwanie na boki oraz zmianę kąta ułożenia lamel. Sterowanie ręczne lub elektryczne.

Źródło: pl.wikipedia.org